top of page
Logotypy RGB-05.png
  • Facebook

Niepubliczna Szkoła Podstawowa STIF

w  Grodzisku  Mazowieckim

Ribbon Award

JESTEŚMY
Z  WAMI
12
ROK

Czy te dzieciaki kiedyś odkryją nowa planetę? A może wynajdą coś, co ułatwi życie setkom ludzi na całej ziemi? Lub pozwolą następnym pokoleniom cieszyć się znów piękna i czystą planetą? Tego nie wiemy. 

Ale każda nawet największa podróż składa się z małych kroków i Ty możesz pomóc w tym następnym małym kroku tych utalentowanych dzieciaków.

 

Pracowite i kreatywne uczennice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej STIF z  Grodziska Mazowieckiego 16 kwietnia 2023r, w Gdyni zostały Mistrzyniami Polski w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu.

Następny i ostatni etap to Światowy Finał w Michigan State University  w USA, który odbędzie się 23-28 maja 2023 r.

Mamy niecałe dwa tygodnie na zebranie zawrotnej kwoty  95.000 zł., która jest niezbędna do sfinansowania wyjazdu dzieci z trenerami na udział w finałach światowych.

Dodajcie dzieciom skrzydeł i wesprzyjcie ich marzenia!

Co to jest Odyseja Umysłu?

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. 

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu ośmiominutowego przedstawienia w oparciu o wytyczne. Spośród 5 różnych problemów zespoły pięcio-siedmioosobowe wybierają jeden. W tym roku zwycięska drużyna ze STIF zbudowała wytrzymałą konstrukcję z drewna balsa, a do tego stworzyła magiczne przedstawienie. Wszystko przygotowały samodzielnie, bez pomocy osób dorosłych, co jest weryfikowane przez jury konkursowe.

Oprócz stworzenia i odegrania przedstawienia dzieci biorą też udział w konkursie problemów spontanicznych, który polega na tym, aby w krótkim czasie pięć do ośmiu minut stworzyć w zespole jak najbardziej kreatywne rozwiązanie. Może to być na przykład zbudowanie jak najwyższej wieży ze słomek i papierowych talerzyków, albo udzielenie jak najwięcej kreatywnych odpowiedzi na pytanie: “Co by zrobił astronauta, gdyby na księżycu spotkał astronautę z innej planety?”. Treści zadania nikt wcześniej nie zna.

Udział w finałach światowych to jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby poczuć jak wielką moc ma kreatywność, współpraca i  dążenie do celu. Jest to wydarzenie, które ukształtuje dzieci i pozostanie w nich do końca życia. Już tak wiele zrobili by tam być! Dzieci marzą by móc tam pojechać. Aby zrealizować to marzenie potrzebujemy zebrać niebagatelną kwotę:

- na przelot dla piątki dzieci i dwóch trenerów – 30.000 zł

- na regulaminową opłatę za pobyt w kampusie wyżywienie tam i udział w konkursie – 35.000 zł

- na wypożyczenie samochodu na terenie USA, który jest niezbędny do przemieszczania się między kampusem a lotniskiem, itp. – 12.000 zł

- wyżywienie, hostel – 15.000 zł

- ubezpieczenie i inne opłaty – 3.000 zł

 

Będziemy wdzięczni za każde okazane wsparcie, które pomoże zrealizować marzenie naszych wyjątkowych uczennic. Bez wsparcia nie damy rady. Na zarejestrowanie drużyny na finałach światowych mamy czas do 25 kwietnia, do tego czasu musimy mieć zebraną kwotę.  

Dodajcie dzieciom skrzydeł i wesprzyjcie ich marzenia!

bottom of page